„PROJEKT KROKUS”

12 października bieżącego roku uczniowie naszej szkoły już po raz czwarty sadzili żółte krokusy w ramach międzynarodowego „Projektu Krokus”. Realizacja przedsięwzięcia była możliwa dzięki wsparciu finansowemu Irlandzkiego Towarzystwa Edukacji o Holokauście oraz Unii Europejskiej. Żółte krokusy upamiętniają dzieci – ofiary Holokaustu. Sadzenie krokusów poprzedziły lekcje, podczas których uczestnicy dowiedzieli się o tragicznych wydarzeniach II wojny światowej i o Holokauście.

Projekt ma na celu: zapoznanie uczniów z tematyką Holokaustu, a także rozbudzeniew nich świadomości niebezpieczeństw wiążących się z dyskryminacją, uprzedzeniami i nietolerancją, a także upamiętnienie półtora miliona żydowskich dzieci oraz tysięcy dzieci innych narodowości zamordowanych w czasie Holokaustu.

22 października 2018