„Slow Food”

Na zakończenie I semestru w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie: uczniowie klasy VI, należący do szkolnego Koła Teatralnego, wystawili przedstawienie w języku angielskim, pt. „Slow Food”. Jego treść stanowiły zabawne perypetie grupy ludzi, którzy – zamówiwszy posiłek w restauracji typu fast food – najpierw musieli na niego bardzo długo czekać, a potem… zostali w lokalu sami, gdyż właścicielka odeszła zmęczona nieustannym stresem i pośpiechem. Po przedstawieniu publiczność mogła wziąć udział w quizie, sprawdzającym zrozumienie treści, a wśród autorów prawidłowych odpowiedzi rozlosowano nagrody. Tę samą sztukę uczniowie pokazali powtórnie dla swoich rodziców, przy okazji zebrania semestralnego. Szóstoklasiści, dla których udział w przedstawieniu w języku obcym był pierwszym tak poważnym wyzwaniem, poradzili sobie doskonale i już mają apetyt na kolejne tego typu przedsięwzięcie; zaś ja, jako ich nauczycielka i zarazem opiekunka Koła Teatralnego, ogromnie się cieszę z powodu postępów w języku angielskim, będących „efektem ubocznym” naszej wspólnej zabawy w teatr.

Izabela Biskupska

27 stycznia 2020