Szkoła Podstawowa

im. Bł. Karoliny Kózkówny w Mszalnicy

CodeWeek

Od 5 do 20 października w całej Europie, w tym oczywiście w Polsce, świętowaliśmy  Europejski Tydzień Kodowania, czyli #CodeWeek2019. Na czym polega to świętowanie? Na świetnej zabawie, co do której również włączyli się uczniowie naszej szkoły.

Europejski Tydzień Kodowania to …

wydarzenie społeczne, w które angażują się wszystkie europejskie państwa i nie tylko! Jego misją jest poszerzanie i promowanie kompetencji z zakresu programowania i zachęcanie osób w każdym wieku do rozpoczęcia przygody z programowaniem.

Po co nam to programowanie? To nie tylko ścieżka kariery. To przede wszystkim nauka, która daje szansę na zdobycie uniwersalnych kompetencji – kluczowych nie tylko dla dzieciaków, ale i bardzo przydatnych w dorosłości. Wbrew popularnej opinii - programowanie to nie tylko siedzenie przed komputerem, ale to przede wszystkim ćwiczenie logicznego myślenia, spostrzegawczości, koncentracji uwagi czy umiejętności matematycznych. Projektowanie prostych komputerowych algorytmów daje dzieciom poczucie sprawczości oraz uczy zadaniowego podejścia do problemów. Praca w zespołach, czy szukanie wspólnych rozwiązań, pomagają doskonalić także kompetencje społeczne. Nie trzeba być matematycznym orłem, by być świetnym programistą. Dajemy słowo – humaniści także sobie poradzą J

W naszej szkole przez tydzień zorganizowaliśmy: kodowanie na dywanie, programowanie w Run Marco, kodowanie obrazków, turniej logicznych gier planszowych, pogadanka o nowych technologiach.  Uczniowie spisali się na „złoty medal”.  Najbardziej zaangażowali się uczniowie klasy 4 i 6 którzy nawet przerwy spędzali z kartkami do kodowanie i z wypiekami na twarzy rozkodowywali obrazki. 

Organizatorzy : Pani Monika Kolomska i Pani Ewa Trojan-Marcisz bardzo dziękują wszystkim nauczycielom za pomoc i zaangażowanie w akcję.

 

20 października 2019