Dzień babci i dziadka.

"Babciu, babciu coś ci dam, uśmiech w sercu, który mam

Kolorowe kwiatki trzy, żebyś miała miłe dni.

Narysuję słonko Tobie i życzenia nim ozdobię.

Przyjmij laurkę dziś z kwiatami , bądź szczęśliwa razem z nami.

Dziadziu, dziadziu coś ci powiem, podziękuję i opowiem

Za te bajki przeczytane, za poranki roześmiane

Za spacery długie nasze, ciepły kocyk i bambosze.

Dziękuję Ci Dziadku drogi za dawanie mi odwagi,

Kiedy nie wiem czy dam radę przejść po kładce tuż nad stawem."

21 stycznia odbyła się w naszej szkole wyjątkowa uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą zostali zaproszeni babcie i dziadkowie wszystkich uczniów naszej szkoły. Goście, jak co roku, nie zawiedli i przybyli bardzo licznie. Uczniowie zaprezentowali się w przedstawieniu jasełkowym. Występ wzbogaciły pięknie zaśpiewane  kolędy. Nasi wychowankowie chcieli wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek kochanym babciom i dziadkom. To przecież od nich dzieci otrzymują wiele ciepła i dobra, za które warto i trzeba dziękować.

Część artystyczna zakończyła się wspólnym odśpiewaniem 100 lat. Następnie głos zabrała pani dyrektor Katarzyna Mężyk, która wskazując na ogromną rolę dziadków w wychowaniu dzieci i ich szczególne miejsce w rodzinie, złożyła wszystkim zgromadzonym gościom życzenia. W dalszej części uroczystości goście zostali podjęci słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Babcie i dziadkowie opuszczali naszą szkołę ze wzruszeniem, dziękując za miło spędzone chwile.

Był to wspaniały dzień, pełen wzruszeń, serdeczności, radości i uśmiechu. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.

22 stycznia 2020