Dzień pączka.

„Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek,
a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła" – mówi staropolskie przysłowie. Tłusty czwartek to w kalendarzu ostatni czwartek przed Wielkim Postem. Inaczej na ten dzień mówi się „zapusty”. W tym roku tłusty czwartek obchodziliśmy 28 lutego.

Dobra atmosfera w naszej szkole oraz troska o tradycje to dwa powody dla których Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował Dzień Pączka. Tym razem dziewczyny z klasy 7 zajęły się przygotowaniami. Na długich przerwach mogliście oglądać i brać udział w tym wszystkim co się tu działo, a działo się dużo…Były : konkursy, zagadki ,bajki a nawet prace plastyczne ,a bohaterem dnia był pączek. Zgodnie z tradycją w ostatni czwartek przed Wielkim Postem dozwolone jest objadanie się. Jeden z przesądów mówi, że kto nie zje w tłusty czwartek ani jednego pączka, temu w życiu nie będzie się wiodło. Nasi uczniowie, nauczyciele i pracownicy powodzenie mają zagwarantowane!!!

12 marca 2019