Europejski Dzień Języków

26 września br. nasza szkoła już po raz kolejny włączyła się w obchody Europejskiego Dnia Języków. Jest to święto ustanowione z inicjatywy Rady Europy, którego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz zwrócenie uwagi na bogactwo, jakim jest nasza różnorodność kulturowa i językowa.

Z tej właśnie okazji w ubiegłą środę odbył się w naszej szkole apel, przygotowany przez panie Izabelę Jarosz, Izabelę Biskupską i Edytę Łęczycką. Na początku przedstawiono kilka ciekawych statystyk, dotyczących języków świata – uczniowie dowiedzieli się m.in., którymi językami mówi najwięcej ludzi na świecie oraz które są najbardziej popularne wśród uczących się.

Najciekawszą częścią apelu były prezentacje poszczególnych klas, dotyczące wybranych języków. Każda klasa miała za zadanie nauczyć się w „swoim” języku powitania, liczenia do dziesięciu oraz zwrotu „kocham cię”. Uczniowie wywiązali się z tego zadania wzorowo, wzbogacając dodatkowo swoje występy o piosenki, scenki w językach obcych, flagi, kostiumy, a nawet poczęstunek.

Pozostaje mieć nadzieję, że ów zapał przełoży się na wspaniałe wyniki w nauce języków – czego serdecznie naszym uczniom życzymy.

01 października 2018