Jak skutecznie uczyć się.

Koniec semestru coraz bliżej, coraz więcej sprawdzianów, popraw, zaliczeń, a nowego materiału cały czas przybywa. Jak się w tym wszystkim nie pogubić? Jak uczyć się w sposób efektywny i skuteczny? Czy metody i techniki uczenia się, które stosujemy można udoskonalić? Na te pytania szukali odpowiedzi uczniowie klas 7,8 i 3 gimnazjum podczas warsztatów „Jak uczyć się skutecznie” Co wpływa na skuteczność naszego uczenia się oraz jak organizować swoją naukę tak, by szła nam ona sprawniej. Uczniowie poznali podstawowe zasady działania naszej pamięci i jak wykorzystywać je dla efektywniejszego przyswajania informacji, a także wybrane mnemotechniki przydatne w nauce. Wykonywali  także ćwiczenia wspomagające  koncentracje uwagi i pamięć,  aby ułatwić  swobodne poruszanie się we współczesnym, mocno rozbudowanym świecie wiedzy i umiejętności. Mamy nadzieję że opanowanie technik efektywnego uczenia się wpłynie pozytywnie na sukcesy edukacyjne uczniów, a to z kolei przyczyni się do podniesienia ich poczucia własnej wartości.

17 grudnia 2018