Oczyszczacz powietrza w przedszkolu

Z początkiem roku szkolnego do naszego oddziału przedszkolnego trafił oczyszczacz powietrza. Został on przekazany przez Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej. W ramach realizacji projektu przedszkolaki podczas zajęć zostają zapoznane z tematem zanieczyszczania powietrza i sposobami jego ochrony. Dzięki tym nowoczesnym urządzeniom najmłodsi podczas kilkugodzinnego pobytu w placówce będą mogły oddychać bezpiecznym powietrzem, co w efekcie może uchronić je od problemów zdrowotnych, w tym m.in. alergii.

Oczyszczacz jest dostosowany do potrzeb 60-metrowej sali przedszkolnej i filtruje 388 m sześciennych  powietrza na godzinę. W ciągu każdej godziny jest w stanie dwukrotnie przefiltrować całe powietrze w danym pomieszczeniu. Dodatkowo wyposażono go w filtry HEPA wysokiej klasy H13, które wychwytują nie tylko pyły i szkodliwe substancje, ale także kurz, alergeny i bakterie. Urządzenie  ponadto może pracować w trzech trybach, w tym automatycznym, działającym w oparciu o czujnik, który dostosowuje pracę urządzenia do panujących w pomieszczeniu warunków. Nie wyposażono go natomiast w lampy UV i jonizację, które wytwarzają ozon i mogą mieć negatywny wpływ na dzieci. Oczyszczacz, który stanie w przedszkolu, jest w pełni bezpieczny dla dzieci. Wyposażono je m.in. w blokadę rodzicielską i funkcję automatycznego wyłączenia przy próbie otwarcia klapy czy w przypadku przewrócenia urządzenia. Jest też cichy, dzięki czemu może być włączony w każdej chwili pracy z dziećmi .

08 października 2018