Odblaskowa Szkoła

Czas jesiennej szarugi  skłania wszystkich do refleksji na temat bezpieczeństwa na drodze. Wzorem poprzednich lat, także i w tym roku nasza szkoła bierze udział w akcji „Odblaskowa Szkoła”. W ramach tej akcji uczniowie mieli możliwość udziału w konkursie plastycznym dotyczącym bezpieczeństwa w  drodze do i ze szkoły. Dodatkowo nauczyciele w trakcie lekcji wychowawczych zwracają uwagę naszych uczniów na sposoby bezpiecznego poruszania się po drogach, zwłaszcza po zmroku. Pragnąc podkreślić , jak istotne jest noszenie odblasków, szczególnie  jeśli chodzi o widoczność pieszego, przygotowano specjalną gazetkę tematyczną. W celu podniesienia świadomości osób dorosłych na temat konieczności noszenia elementów odblaskowych, nasi uczniowie przekazali odblaskowe breloki  osobom starszym z naszej miejscowości. Mamy nadzieję, że tego typu akcje poprawią poziom bezpieczeństwa pieszych w naszym regionie.

29 października 2019