Spotkanie z sołtysem wsi Mszalnica.

Nasza szkoła włączyła się w rozpoczętą w tym roku, akcję MEN „ Szkoła Pamięta”. Pierwszym działaniem było zorganizowanie w październiku wyjścia uczniów klas 0-III na pobliski cmentarz w Mystkowie w celu uczczenia poległych za ojczyzną czasie I i II wojny światowej.

Kolejnym ważnym wydarzeniem było spotkanie z mieszkańcem Mszalnicy, byłym ( z ponad 40- letnim stażem) Sołtysem wsi – panem Stanisławem K.

Doskonałą pamięć (urodzonego przed II wojną światową) pana Stanisława oraz znajomość faktów i wydarzeń, które miały miejsce na naszych terenach w czasie wojny, dostarczyły słuchaczom wiedzy, której zapewne nie uzyskaliby z powszechnie dostępnych źródeł. W zorganizowanym w dniu 7 listopada spotkaniu uczestniczyły wszystkie dzieci z naszej szkoły wraz z nauczycielami. Rozmówca udzielał odpowiedzi na wszystkie zadawane pytania, a swoje wypowiedzi ubogacał licznymi ciekawostkami.

Była to niezapomniana lekcja historii najbliższego nam środowiska – Mszalnicy i okolic z czasów wojennych i powojennych.

26 listopada 2019