Światowy dzień tabliczki mnożenia

28 września w naszej szkole to jednodniowe Święto Tabliczki Mnożenia ,to dzień symboliczny. Dzień ten miał na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości. Pierwszym etapem było przygotowanie do akcji, czyli rejestracja na stronie www.wmtday.org. Dzień tabliczki mnożenia rozpoczęliśmy turniejem klasowym w pisaniu tabliczki mnożenia na czas. Wygrała klasa ex aequo 5 i 6 szkoły podstawowej.

Następnie wszyscy uczniowie rozwiązywali łamigłówki związane z zastosowaniem tabliczki mnożenia. I tutaj mistrzem okazał się Mateusz Bochenek z klasy 5 sp. Na koniec nastąpiło podsumowanie akcji, czyli uroczysty apel, na którym nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów, wręczenie dyplomów oraz nagród, a także przesłanie sprawozdania do Organizatora Głównego.

Akcja była udana, sprawiła wiele radości uczniom, którzy zdobyli tytuł MT EXPERT. Uświadomiła również, że znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy wszystkim uczestnikom.

Dziękujemy Dyrekcji Szkoły, za możliwość przeprowadzenia akcji.

08 października 2018