Z wizytą w teatrze.

Dnia 29 października 2018 roku klasy IV-VI  szkoły podstawowej   udały się do Teatru Groteski w Krakowie na spektakl pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”. Historia Ani opowiedziana w Teatrze Groteska obejmuje czas od jej pojawienia się w domu Maryli i Mateusza do momentu dostania się na studia. Adolf Weltchek, reżyser spektaklu, zdecydował się na wykorzystanie konwencji musicalu. Dzięki zgrabnie brzmiącym, ciekawym tekstowo piosenkom zjednał sobie publiczność, która żywiołowo reagowała  na kolejne muzyczne numery (kompozycje Piotra Klimka), z których każdy okraszony jest znakomitą dawką aktorstwa oraz przemyślaną choreografią Marzeny Biesiadeckiej. Spektakl był bardzo tradycyjny, osadzony w realiach powieści. Świat książki Lucy M. Montgomery potraktowany jest w tej inscenizacji umownie, dając pełne pole wyobraźni. Kostiumy i scenografia nawiązują do ducha powieści – są oszczędne, ale wystarczająco charakterystyczne. Dominującym elementem scenografii jest symboliczne drzewo, będące metaforą życia, rodziny, gwarantujące stabilność i bezpieczeństwo. Dzieci były bardzo przejęte i z wielkim zniecierpliwieniem czekały, na rozpoczęcie spektaklu, tym bardziej, że dla niektórych  była to pierwsza wizyta w teatrze. Dzieci z zaciekawieniem obserwowały profesjonalną grę aktorów i podziwiały piękno scenografii. Wizyta w teatrze na długo pozostanie nam w pamięci.

18 listopada 2018