Zelektryzowani

16 października w naszej szkole odbył się pokaz eksperymentów chemiczno-fizycznych pod nazwą „Zelektryzowani”  Podczas tej niezwykłej lekcji, uczniowie m.in. na własnych strunach głosowych sprawdzili działanie helu z jednoczesnym recytowaniem tekstu - ,,zmiana głosu’’, próbowali spowodować wir w butelce z wodą, zobaczyli wybuch wytworzonego domowym sposobem wodoru, obserwowali doświadczenia z użyciem mieszanki propan butan oraz lewitującą piłkę. Bardzo ciekawymi eksperymentami były: „paląca się dłoń” i rura Bernoullego.

Różnorodne rekwizyty i substancje sprawiły że mogliśmy się poczuć jak w prawdziwym laboratorium. Eksperymenty przysporzyły uczniom wiele śmiechu. Atrakcją dla naszych uczniów była możliwość aktywnego uczestnictwa w pokazie i doświadczenia na własnej skórze zjawisk przyrody. Prowadzący przekazał nam trudną wiedzę naukową z elementami humoru oraz zadbał o to, aby nikt na widowni się nie nudził.

Co ważne, zwrócił uwagę na kwestię bezpieczeństwa podczas pokazu - więc nie próbujcie tego w domu!

20 października 2019